Проектування » Довідник

Довідник

Готовий (типовой) проект - це розроблений раніше пакет документів, в який за бажанням клієнта можуть вноситися зміни.

Адаптація проекту - це прив'язка проекту до певної ділянки, визначення можливості будівництва будинку в певних умовах. До цих умов відносяться: розміри ділянки, орієнтація відносно сторін світу, форма, інженерно-геологічні умови, напрямок вітру, глибина промерзання грунтів, кліматична зона. Також потрібно врахувати існуючу забудову.

Загальна площа житлового будинку - це сумарна площа житлових і підсобних приміщень з урахуванням лоджій, балконів, веранд і терас, що враховуються з коефіцієнтом.

Житлова площа будинку - сумарна площа житлових приміщень будинку (без лоджій, балконів, веранд, терас, холодних комор, холів, коридорів, господарських приміщень, відокремленої кухні та ін.)
Площа забудови - площа горизонтального перерізу по зовнішньому обводу будинку на рівні цоколя, включаючи тераси, веранди, гараж.

Будівельний об'єм житлового будинку-сума будівельного об'єму вище позначки ± 0,000 (надземна частина) і нижче цієї позначки (підземна частина). Будівельний обсяг наземної і підземної частин будинку визначають у межах обмежуючих поверхонь, з включенням огороджувальних конструкція, світлових ліхтарів і ін., Починаючи з позначки чистої підлоги кожної з частин будинку, без урахування проїздів і просторів під будинками на опорах.
Фундамент - це несуча конструкція всього будинку. Саме від нього залежать міцність і довговічність будинку. Функція фундаменту включає в себе передачу навантаження від будівлі грунту, а також опору грунтових вод і морозу. Вибір фундаменту залежить від сейсмічності місцевості, грунту і від архітектурних рішень.
Підвальний поверх - поверх з позначкою підлоги приміщень нижче планувальної позначки землі більш ніж на половину висоти приміщення.
Цокольний поверх - поверх з позначкою підлоги приміщення нижче планувальної позначки - землі на висоту не більше половини висоти приміщень.
Надземний поверх - поверх з позначкою підлоги не нижче планувальної позначки землі.
Мансардний поверх (мансарда) -етаж в горищному просторі, фасад якого повністю або частково утворений поверхнею (поверхнями) похилого або ламаного даху.
Горище - простір між поверхнею покриття (даху), зовнішніми стінами і перекриттям верхнього поверху.
Дах - верхня конструкція будинку, яка служить для захисту від атмосферних опадів, дощової і талої води.

Покрівля - оболонка даху або покриття будинку, піддається атмосферних впливів. Головною її функцією є відведення дощової і талої води. Головними властивостями покрівлі є легкість, довговічність, економічність у виготовленні і експлуатації.

Перекриття - це горизонтальні діафрагми, що зв'язують між собою вертикальні несучі конструкції і забезпечують стійкість будівлі в цілому. За типом використовуваного матеріалу розрізняють балкові і плитні перекриття. Балкові найчастіше використовують в індивідуальному будівництві, зважаючи на простоту їх зведення і хорошої теплоізоляції. Розрізняють декілька видів перекриттів: міжповерхові (розділяють житлові поверхи, включаючи і мансардний), підвальні (відокремлюють підвал від житлового поверху), цокольні (відокремлюють житловий поверх від холодного підпілля) і горищні (відокремлюють житловий поверх від льотного горища).

Огороджувальні конструкції будівель і споруд, будівельні конструкції (стіни, перекриття, покриття, заповнення прорізів, перегородки і т.д.), що обмежують обсяг будівлі і розділяють його на окремі приміщення. Основне призначення - захист приміщень від температурних впливів, вітру, вологи, шуму, радіації і т.п., в чому полягає їх відмінність від несучих конструкцій, що сприймають силові навантаження. Але ця відмінність буває умовно, так як часто захищають і несуть поєднуються в одній конструкції (стіни, перегородки, плити перекриттів і покриттів і ін.).
Огороджувальні конструкції поділяють на зовнішні (або зовнішні) і внутрішні. Зовнішні служать головним чином для захисту від атмосферних впливів, внутрішні - в основному для розділення внутрішнього простору будівлі і звукоізоляції.

Несучі стіни-стіни, які переносять навантаження від власної ваги по всій висоті будівлі з перекриттів, внутрішніх сходів, покрівлі будівлі через фундаменти на землю. Зміни, що стосуються їх розміщення, товщини або застосовуваних матеріалів, вимагають згоди автора проекту і можуть виконуватися лише під наглядом володіє відповідними правами проектувальника.

Перегородки - це не несуть внутрішні стіни, що сприймають навантаження тільки від власної ваги і призначені для розподілу простору будівлі на приміщення.

Основними вимогами, що пред'являються до перегородок, є економічність (в тому числі мала товщина і невелика вага) водостійкість, не згорає, воздухонепроницаемость, звуконепроникність, гігієнічність.

Еркер - виступаюча з площини фасаду частина приміщення. Дозволяє збільшити внутрішній простір житла, а також поліпшити їх освітленість і інсоляцію.
Еркер може бути круглої, прямокутної або багатогранної форми. Можуть бути як одно-, так і багатоповерховими. Верхня частина еркера виконується у вигляді ската, іноді навіть кількох.

Тераса - обгороджена відкрита прибудова до будинку у вигляді площадки для відпочинку, яка може мати дах; розміщується на землі або над нижче розташованим поверхом.

Веранда - засклене неопалюване приміщення, прибудоване до малоповерхового будинку або вбудоване в нього, яке не має обмеження за глибиною.

Лоджія - перекрите і огороджене в плані з трьох боків приміщення, відкрите у зовнішній простір або засклене, що служить для відпочинку в літній час. Засклена лоджія не є верандою.

Балкон - виступаюча з площини стіни фасаду обгороджена площадка, що служить для відпочинку в літній час.

Коньок - верхнє горизонтальне ребро даху, утворене перетинанням двох покрівельних скатів.

Оцените материал
4.67 из 5 на основе 3 оценок и 3 отзывов.